Periyodik Kontrol Firmaları

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol Yönetmeliği
23 Aralık 2018
Fenni Muayene
7 Ocak 2019

periyodik kontrol firmalarıPeriyodik Kontrol Firmaları

Bir sistem kurulduktan sonra yıllarca hizmette kalır. Bu süre zarfında sistem ve işletim ortamı genellikle düzeltilir, değiştirilir veya uzatılır. Bu aşamada sağlanan testlere periyodik kontrol adı verilir. İş yerlerinde de tüm makine sistemleri mutlaka belirlenen periyotlarda kontrol edilmelidir. Bu özellikle iş güvenliğinin sağlanması için önemli bir husustur. Periyodik kontrol firmaları İstanbul denildiği zaman akla ilk gelen firma olarak bizler de makinelerinize bu hizmeti sunuyoruz.

Periyodik kontrol firmaları İstanbul olarak hangi cihaz ve ekipmanlara hizmet sunulmaktadır? Bunlardan bahsedelim.

Kaldırma Ekipmanı Periyodik Kontrolü

Herhangi bir yükü bulunduğu yerden kaldırıp, başka yere indirilen ve orada depolayan makinelere Kaldırma ekipmanı adı verilmektedir. Kaldırma ekipmanları periyodik kontrolleri makine mühendisleri ve makine teknikerleri tarafından yapılır. Kaldırma ekipmanlarına örnek verecek olursak, vinç, forklift, platform, sapan, inşaat cephe asansörleri, yürüyen merdiven diyebiliriz.

Basınçlı Kapların Periyodik Kontrolü

Basınçlı kaplar, 0.5 bar ve üzerinde basınç altında çalışmaktadır. Bu kapların periyodik kontrolleri makine mühendisleri, yüksek tekniker ve makine teknikerleri tarafından yapılmaktadır. Basınçlı kaplara örnek olarak, kara tankerleri, depolama tankı, buhar kazanları, kalorifer kazanlarını örnek gösterebiliriz.

Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü

Elektrik tesisatı periyodik kontrolleri elektrik mühendisleri ve teknikerler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kontrol de iş güvenliği için oldukça önemlidir ve mutlaka dikkat alınması şarttır. Elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı bu tesisatlara örnektir.

Tezgah ve Makine Periyodik Kontrol

Tezgah ve makine periyodik kontrol işlemleri makine mühendisleri, makine teknikerleri ve yüksek teknikerler tarafından yapılmaktadır. Bu ekipmanlara örnek verecek olursak, torna tezgahı, pres, ağaç işleme tezgahları, matkap gibi aletleri söyleyebiliriz.

Periyodik Kontrol Yapmaya Yetkili Kişiler

İş makinaları periyodik kontrollerini, alanında uzman periyodik kontrol firmaları yapmaktadır. Periyodik kontrol firmaları İstanbul içerisinde önemli bir konumda olan firmamız sizlere bu hizmeti güvenilir bir biçimde sunmaktadır. Tüm ekipmanlar için uzman bir çalışanımız bulunmakta ve sorunlarınıza anında çözüm önerileri sunmaktadır. Eğer sizler de iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçerek cihaz ve ekipmanlarınızın periyodik kontrollerini yaptırmalısınız.

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı